Anında diş beyazlatma evde

dis-beyazlatma-evde

Diş sağlığı hayatımızın en önemli parçalarından biri. Kim gülünce pırlanta gibi parlayan beyaz dişler istemez ki? Mutlu bir hayata girmenin en iyi yollarından biride diş sağlığına verilen önemdir. Beyaz dişlere sahip olmak için binlerce lira harcamanıza gerek yok. Diş beyazlatma evde yapılabilecek basit bir kaç yol ile mümkün olabiliyor.

Uzmanlar günde 3 defa dişlerin fırçalanması gerektiğini söylemekte. Fakat bir çoğumuz üşengeçlik gibi nedenlerden dolayı bunu ihmal etmekte ve dişlere gereken bakımı yapmamaktayız. Sonuç olarak dişler zarar görmekte ve rengi çok çabuk sararmaktadır.

Son pişmanlık fayda etmese de belli başlı yöntemler sayesinde hala biraz şansınız olabilir. Anlatacağımız bu püf noktaları okurken hem şaşıracak hem de bilgi sahibi olacaksınız.

2 dakikada evde diş beyazlatma

Bu yöntem sayesinde sadece 2 dk gibi kısa bir sürede istediğinizi elde edebilirsiniz. Beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için başvurduğumuz sayısız türdeki diş macunları kafanızı karıştırabilir. Hem kimyasal içerikleri hem de pahalı fiyatlandırmaları ceplerinizi de sağlığınızı da yakıyor. Halbuki doğal ve etkili maddelerle diş beyazlatmak mümkün. Hazırlanışı oldukça basit olan bu formül ile farka hemen tanık olacaksınız o yüzden bu yöntemi mutlaka deneyiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler; yarım organik limon suyu, yarım su bardağı kadar kabartma tozu.

İlk olarak kabartma tozu içine yarım limonu sıkın, bir miktar kabarma olacak yatışması için izin verin. Kabartma tozu karışımı içine bir pamuk batırın ve dişlerinize götürün. Karışımı yaklaşık 1 dk için dişler üzerinde bekleyin. Asit kaldırmak için normalde yaptığınız gibi dişlerinizi fırçalayın.

Eğer dişlerinizi fırçalamayı es geçerseniz uygulama dişlerinizi aşındırmaya başlayabilir. Belirli aralıklarla uygulayacağınız bu formül ile parlak gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Karbonat, tarçın ve adaçayı karışımı ile diş beyazlatma

Bu yöntem sayesinde hem dişlerinizi beyazlatır hem de ferahlatır. Beyazlatma görevini karbonat üstlenirken, tarçın ve adaçayı ağız içinde bakterileri öldürmek ve ağzı temizlemekle görevliler.

 Yapılışı ise çok kolay; dişlerinizi fırçaladıktan sonra havanda dövdüğünüz adaçayını bir çay kaşığı karbonat ve tarçınla karıştırın. Islattığınız fırçanızı bu karışıma batırdıktan sonra dişlerinize uygulayın. İlk olarak ferahlamayı hemen hissedeceksiniz daha sonrasında da tabii ki de dişlerinizdeki beyazlıkları.

Karbonat ve hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma

İhtiyacınız olan malzemeleri; 1 çay kaşığı karbonat ve yarım çay kaşığı hindistan cevizi yağı.

İlk olarak hindistan cevizi yağı ile karbonatı karıştırın. Bir kabın içerisine yarım çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı karbonat ekleyip iyice karıştırın. Yapacağınız karışıma göre malzemeleri arttırabilirsiniz.

Yemek yedikten sonra ağzınızda bakteri oluşur. Bu bakteriler diş sararmasına neden olabilir. Hindistan cevizi yağında bulunan laurik asit bu bakterileri temizler. Ayrıca bu yağı karbonat ile birleştirince ortaya diş beyazlatıcı olarak daha etkili bir karışım çıkar.

Karışımı diş fırçanıza sürün dişlerinize iyice yedirin. Ardından dişlerinizi iyice durulayın. Dişleri parlatmak ve beyazlatmak için bu işlemi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Çilek ile diş beyazlatma

Çilek dişlerde tartar oluşumunu yumuşatır ve onlara temiz ve beyaz bir görünüm verir. Çilek diş macunlarında beyazlatıcı olarak kullanılan önemli bir enzim olan malik asit içerir. Bu mükemmel meyve ağzınızdaki ve dişlerinizdeki bakterileri izole eden liflerle kaplıdır.

Çileği alın ve ezin, macun kıvamına geldiğinde dişlerinizi bununla fırçalayın. Bu uygulama dişlerinizi beyazlattığı gibi dişteki kalıntıları da temizleyecektir.

Fakat bu yöntemi çok fazla uygulamayın. Çilek asidiktir. Çok fazla kullanıldığında diş minesine zarar verebilir.

Havuç ile diş beyazlatma

Çiğ şekilde havucu rendeleyin ezin macun kıvamına getirin. Ve fırçanıza bir miktar alıp dişlerinizi bununla fırçalayın.

Havuç içerisinde dişleri beyazlatmak için özel bir madde içermez fakat havucun sert yapısı dişlerinizi temizleyerek onları beyaz ve çekici bir görünüme kavuşturur. Havucun dişlere uygulanmasında herhangi bir mahsur olmadığından dişlerinizi beyazlatmak için her gün uygulamanızı tavsiye ederiz.

Dişlerinizi önce limon ve çilek ile beyazlattıktan sonra bu beyazlığı korumak için size önerimiz her gün dişlerinizi fırçanıza koyacağınız havuç ile dişlerinizi ovun.

Diş ipi ve fırça ile diş beyazlatma

Diş ipini düzenli olarak kullanıp dişlerinizi düzenli fırçalarsanız, ağız ve diş bakımınızı %90 oranında karşılamış olursunuz. Her yemekten sonra dişlerinizi 45 derecelik açı ile diş ipi kullanarak iyice temizleyin. Diş macunu yerine doğal yöntem kullanmak isterseniz size bir tarif verelim.

4 yemek kaşığı kadar ıhlamur çiçeği, 4 yemek kaşığı kadar ayçiçeği tohumu, 1 litre su. Bütün bu malzemeleri bir arada karıştırıp 30 dk kadar kısık ateşte kaynatın. Diş macunu yerine dişlerinizi fırçalamak için bu karışımı kullanabilirsiniz.

Karbonat ve oksijenli su ile diş beyazlatma

Macun kıvamına gelene kadar her iki maddeden karıştırın ve diş fırçanız ile dişlerinizi fırçalayın. 10 dk gibi kısa bir sürede dişleriniz beyaz olacaktır. Bu karışım oldukça kuvvetli olduğundan dikkatsizlikten dolayı diş mineleri zarar görebilir. O yüzden dikkatli olmalısınız.

Portakal kabuğu ile diş beyazlatma

Portakal kabuğunun iç kısmı ile 45 saniye boyunca dişlerinizi ovuşturun. Portakal kabuğunun beyaz kısmı dişlerin daha beyaz olmasını kolaylaştıran bir madde içerir. Bu işlemden yarım saat sonra dişlerinizi diş fırçası ve macun ile fırçalayın.

Günde 1 elma ve 1 dilim papaya tüketin. Ayrıca elma ve papayanın içindeki maddeler dişleri beyazlatırken diş etlerinin de güçlenmesine de yardımcı olacaktır.

Tüm bu işlemler sırasında, dişlerde olası kanama meydana gelirse mutlaka doktorunuza başvurun.

Leave a Comment