Diş beyazlatma evde nasıl yapılır?

  • Home
  • Genel
  • Diş beyazlatma evde nasıl yapılır?
Evde Diş Beyazlatmak

Dişlerimizdeki sarı lekelerden kurtulmak için diş beyazlatma evde nasıl yapılır? Evde yapılabilecek basit bir kaç karışım ile diş beyazlatmak çok kolay.

Maden suyu ve limon suyu karışımı ile diş beyazlatma

Bu çoğumuzun bildiği bir yöntem olabilir ama oldukça etkili bir yöntemdir.

1 yemek kaşığı maden suyu içine 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekliyoruz. Ve ikisini karıştırıyoruz. Diş fırçamızı bu suya batırıp dişlerimizi 2 dk süreyle fırçalıyoruz. Fırçalamamız bittikten sonra ağzımızı su ile durulayıp diş macunu ile tekrar dişlerimizi fırçalıyoruz.

Her gün 1 defa bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Düzenli olarak uyguladığınızda değişimi fark edeceksiniz.

Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma

1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ve yarım çay kaşığı kadar zerdeçal güzel bir şekilde karıştırıyoruz.

İyice karıştırdıktan sonra diş fırçanıza bu karışımdan bir miktar alıp, 2 dk süreyle dişleri fırçalıyoruz. 2 dakika sonunda ağzımızı durulayıp, diş macunu ile 1 dk kadar tekrar fırçalıyoruz. Her gün 1 defa bu işlemi tekrarlayabilirsiniz. Etki etmesi için önemli olan düzenli uygulamaktır.

Not: Zerdeçal baskın bir renk tonuna sahiptir, diş fırçanızı sarı renge boyayabilir.

Zerdeçal ile diş beyazlatma

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır bu soruya cevap veriyoruz ancak eğer evinizde Hindistan cevizi yağı yoksa bu karışım ile diş beyazlatmayı deneyebilirsiniz. Yarım çay kaşığı zerdeçal üzerine 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyerek karıştırıyoruz. Bir miktar karıştırdıktan sonra yarım çay kaşığı tuz ekleyerek karıştırmaya devam ediyoruz.

Karışıma diş fırçanızı batırıp 2 dk boyunca fırçalıyoruz. Ağzımızı durulayıp, sonrasında normal diş macunu ile tekrar fırçalıyoruz.

Bu yöntemlerle evde diş beyazlatmak çok kolay. Dişlerinizdeki sarı lekelerden kurtulabilirsiniz. Önemli olan düzenli uygulamak. İlk uygulama size istediğiniz sonucu vermeyebilir ama düzenli uygulama sonucunda faydasını göreceksiniz.

Leave a Comment