Diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma yöntemleri

  • Home
  • Genel
  • Diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma yöntemleri
Diş Hekimleri Tarafından yapılan diş beyazlatma

Diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma işlemi, daha kısa sürede etkili sonuç almak isteyenlerin tercihidir.

Kliniklerde yapılan bu yöntemler 2 çeşittir. Bunlardan ilki ev tipi beyazlatma diğeri ise ofis tipi beyazlatma yöntemidir.

Ev tipi diş beyazlatma

Ev tipi diş beyazlatma için diş hekimine gidiyorsunuz. Diş hekiminiz özel bir likitle dişlerinizin kalıbını alıyor. Yaklaşık 1 gün sonra bu kalıp size teslim ediliyor ve yanında diş beyazlatma jeli veriliyor.

Tıpkı hazır satılan kalıp ve likitler gibi, bu jeli dişçinizin size verdiği kendi diş kalıbınıza dökerek kalıbı dişlerinize takıp bekliyorsunuz.

Ne kadar beklemek gerektiği konusu diş minesi hassasiyetinize göre değişmektedir. Bu nedenle bekleme süresi uzunluğu hakkında diş hekiminiz size bilgi verecektir.

Ofis tipi diş beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma

Ofis tipi diş beyazlatma işlemi kliniklerde uygulanan ve yaklaşık 45 dk. süren bir diş beyazlatma yöntemidir. 45 dakika sonunda dişleriniz bir ya da iki ton açılıyor.

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi için diş hekimi diş etlerini koruma altına aldıktan sonra dişlerinize özel sıvı sürmektedir. Daha sonra dişleriniz bir cihazla mavi ultraviyole ışığa yada lazer maruz bırakılır. Bu mavi ışık dişinize sürülen ilacın daha hızlı aktif olmasını sağlıyor.

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi diş hekiminizin uygun gördüğü sayıda tekrar uygulanmaktadır.

Eğer hassas dişlere sahipseniz bu ağrı verici bir işlem olabiliyor. Böyle bir durumda zaten diş hekiminiz uygulamayı kesip daha sonra devam ediyor.

Diş hekimlerince uygulanan bahsettiğimiz bu 2 işlem diğer evde diş beyazlatma yöntemlerine göre çok daha maliyetlidir.

Leave a Comment